En viktig milstolpe i vår historia

Hej,

Idag vill vi dela med oss av en nyhet som är en viktig milstolpe i vår historia. Igår samlades vi: Carl, Erik, Joakim, Martin A och jag för att planera höstterminen. Vi bestämde vid sittande bord att vi fr.o.m. nu kommer att ta ett gemensamt ansvar för att leda träningen i vår klubb och att vi delar upp passen lika mellan oss. Var och en av oss är ansvariga inför varandra och våra medlemmar att uppfylla detta åtagande. Vi tror att detta kommer att öka vårt gemensamma åtagande gentemot vår förening och våra medlemmarna. Gårdagen gav oss också möjligheten att ta fram en gemensam vision för höstterminen, något som kommer att vara vår ledstjärna när höst mörkret faller.

Jag välkomnar detta nya initiativ med öppna armar – tillsammans är vi starkare!

Med vänlig hälsning,

Martin R

Annons
Detta inlägg publicerades i Lokalt. Bokmärk permalänken.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s