Hej,
Den gångna helgen var jag återigen tillbaka i Reutlingen. Denna gången var det mer än ett år sedan sist. Jag har tappat räkningen på hur många gånger jag har varit där. Vad tiden går fort.
Syftet med min resa denna gången var unikt. Det var inte något stort läger utan det var Sixt Wetzler, Roland Roppelt, Martin Meissner, Ulf Hohmann, Johan Petterson och jag som skulle träffas för att träna och utbyta erfarenheter under fyra dagar.
Samtliga av ovannämnda, förutom Ulf, är väl kända hos oss i Lund eftersom de har hållit seminarium för oss här i Lund genom åren. Under 2013 så kommer äntligen även Ulf att ge ett seminarium för oss här i Lund.
Tyvärr så fick Johan avboka i sista minuten, något som vi alla tyckte var väldigt tråkigt.
Trots detta så blev det en kanon helg med träning i det nya gymmet och jag återvände till Lund med nya insikter och idéer som jag omedelbart kommer att omsätta i vår verksamhet.
Med vänlig hälsning,
Martin